Про послуги локсмайстрів і їх ліцензування

Частині з тих, хто читає цю статтю, можливо, доводилось стикатись з викликом спеціаліста з аварійного відмикання замків. І, звичайно, коли настає така аварійна ситуація, то хочеться якомога швидше відкрити двері. І, часто, не задумуючись над тим, який спеціаліст виконує ці роботи, наскільки легітимно він діє і чи можна йому довіряти?

Стосовно довіри до спеціаліста, фахівця, можна розглядати і питання встановлення нового замка, або заміни старого на новий, вищого класу захисту. Така ситуація виникає, коли є потреба підвищити ступінь захисту власних дверей.
Тут знову постає питання довіри і кваліфікації інсталятора.

Як споживачеві розібратися в цьому, як не помилитись в тому, кому довіряєш свою особисту безпеку і без пеку власного майна?
Спробуємо розібратись, спираючись на досвід європейських країн. Там ці питання вирішуються системою ліцензування діяльності локсмайстрів, прийнятою на державному рівні. Одразу поправлюсь, не в усіх країнах прийняті нормативні акти, щодо такого ліцензування. В деяких країнах процеси ще тривають. Певних зусиль по прискоренню цих процесів докладає Європейська Локсмайстер Федерація (ELF).

Нам, думається, також було б цікаво долучитись до загальноєвропейських тенденцій з наступних причин: по-перше, хочеться долучитись до нових процесів (нових, навіть для Європи); по-друге, ми, Українська Локсмайстер Федерація (УЛФ), входимо до складу ELF.
Як сказано, в Європі умови ліцензування і вимоги до локсмайстрів прописані в стандартах. Всі вони розроблені за схожим принципом. Різняться тільки деякі пункти, виходячи з національних особливостей.

Для прикладу, розглянемо стандарт, прийнятий в Ірландії:

PSA LICENSING REQUIREMENTS LOCKSMITH (PSA 55:2016) «Standard For The Licensing Of Locksmiths».

Наведу деякі витримки стосовно професійних порад з поведінки, кваліфікації та етики поведінки при роботі з ключами, замками та проведення робіт з відкривання замків.

От деякі з пунктів:

6.2 Замки та ключові системи

6.2.1 Нарізання всіх ключів, на які розповсюджуються обмеження, повинні реєструватися разом з ідентифікацією особи (осіб), яка отримує ключі та датою здійснення операції.
6.2.2 Всі заголовки ключів, на які діють обмеження, повинні зберігатися в сейфі або в іншому захищеному місці.
6.2.3. Усі процедури, які проводяться при монтажі або обслуговуванні замків та механізмів блокування, повинні бути у відповідності до правил і інструкцій виробника та вимог специфікацій виробника.
6.2.4 Замінені замки повинні бути з однаковим або підвищеним рівнем безпеки, як і оригінальний замок, якщо тільки клієнт, із зазначених причин і в письмовій формі, запитує замикаючий пристрій нижчого рівня безпеки. Такий запит зберігається у файлі або файлах локсмайстра.
6.2.5 Локсмайстри не повинні ремонтувати, обслуговувати, генерувати, модифікувати або розширювати ключі або циліндри в системі Майстер-Ключ без письмового дозволу клієнта. Будь-які наслідки таких дій на системі Майстер-Ключ повинні бути пояснені клієнту перед проведенням роботи.
6.2.6. Якщо один локсмайстер бере на себе роботу з системою Майстер-Ключ, яка була інстальована іншим локсмайстром, він повинен вимагати клієнта в письмовій формі шукати схеми Майстер-Систем від того локсмайстра, який інсталював систему або від виробника.
6.2.7 Локсмайстри повинні знати будь-яке відповідне національне та європейське законодавство по роботі з замками та іншою дверною фурнітурою, яке достатнє для того, щоб вони могли забезпечити обслуговування належним, у відповідності стандартом. Зокрема, повинні бути дотримані положення, що стосуються вогнетривких та евакуаційних дверей і будь-які можливі порушення, пояснюються клієнту для прийняття рішення.

6.3. Відкривання

6.3.1. Коли викликають локсмайстрів для відкриття зама, вони повинні самі ідентифікувати клієнта та їхнє право вимагати відкриття замку перед тим, як взятися до роботи. Вимагайте водійські права, паспорт або інший ідентифікатор фотографії.
6.3.2. Якщо локсмайстер не може ідентифікувати особу клієнта чи його право замовити відкриття, локсмайстер повинен вимагати, щоб була сповіщена поліція. Якщо Клієнт відмовляється сповіщати поліцію, ніякого відкриття не повинно проводитись і локсмайстер повинен повідомити поліцію про інцидент.
6.3.3. Якщо відкриття відбувається, то повинні бути Форми Відкриття повинні бути заповнені і підписана клієнтом і локсмайстром.
6.3.4 Якщо це можливо, локсмайстер повинен відкрити замок «неруйнівним» способом.
6.3.5. Якщо замок не можна відкрити «неруйнівним способом, це пояснюється клієнтові перед відкриттям та пояснений альтернативний метод відкриття, який йому надається. А запис про рішення клієнта повинен бути зроблений до початку будь-якої роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок

    ×
    Виберіть своє місто

    ×