А ваші двері безпечні та надійні?

Члени Української Локсмайстер Федерації розкривають секрети вхідних дверей!

Для початку хотілося б відзначити, що економія при виборі вхідних дверей не повинна бути в пріоритеті, мінімальні гроші – мінімальна якість.

Насамперед, при виборі вхідних дверей потрібно врахувати її розташування: буде це будинок, або ж квартира.

Двері які встановлюються в приватному будинку, повинні забезпечувати більш високий рівень герметичності та теплоізоляції. Вони повинні мати високі показники обробки, щоб поверхня не вигоріла на сонці, не потріскалася, матеріали повинні бути підібрані вірно.

При виборі вхідних дверей в квартиру слід звертати увагу на матеріал, з якого будуть виготовлені двері, так як, живучи в багатоповерховому будинку шумоізоляція це важливий критерій при виборі двері, але найважливішими критеріями є надійність і безпека.

Професіонали рекомендують при виборі вхідних дверей в квартиру відповідати загальній стилістиці будинку, для того щоб двері не вирізнялася з-поміж інших, бо на це в першу чергу звертають увагу «домушники». Зараз величезний вибір декоративних накладок на двері, але їх краще використовувати з внутрішньої сторони, а з зовнішньої вдатися до мінімалізму простих багатоповерхівок.

Українська Локсмайстер Федерація турбується про стан безпеки. На сьогоднішній день, в Україні дуже сильно збільшився відсоток квартирних крадіжок, а це близько 15%, а українці як і раніше сподіваються що їх це не торкнеться, але просто сподіватися, іншими словами чекати поки зловмисники заявляться в Ваш будинок. Тому ми розповімо вам, на що потрібно звертати увагу при виборі вхідних дверей.

Сьогодні на прикладі ми розглянемо металеві вхідні двері

Полотно і коробка

Дверне полотно відповідно до нормативів (ДСТУ Б В.2.6-11-97) має бути виготовлено з суцільного сталевого листа товщиною від 1,0 до 1,5 мм. При товщині зовнішнього облицювання 1,0 мм дверне полотно потрібно виконувати з внутрішнім силовим металевим каркасом.

Якщо двері металеві, то вони мають два сталевих листа – зовнішній і внутрішній. Зовнішній – той, що знаходиться зовні, повинен бути цілісний. Якщо є шви, то при нанесенні кількох потужних ударів кувалдою вони розійдуться. І тоді, за допомогою лома можна буде просто розібрати ваші двері. Цілісні двері значно дорожче, але їх придбання себе виправдовує. До речі, обшивка дверного полотна листом ДВП або ДСП частково вирішує цю проблему. Таким чином, шви можна приховати від цікавих очей.

Металеві двері не сприяють збереженню тепла, так як матеріал чудово проводить тепло, для збереження тепла укладають теплоізоляцію.

Теплоізоляцію укладають між зовнішнім і внутрішнім листом полотна, для чого найчастіше використовують мінерально-ватний утеплювач, а від протягів і сторонніх запахів позбавить гумовий ущільнювач, який розміщують як на самі двері, так і на коробку.

Дверна коробка грає чималу роль. Вона повинна бути виготовлена з гнутого профілю. Це дозволяє «втопити» полотно двері в коробці і забезпечує більш високу жорсткість. Зручно, якщо в дверній коробці буде встановлений регулятор притвору (ексцентрик). Він дозволяє регулювати щільність прилягання дверного полотна в процесі експлуатації дверей.

Ребра жорсткості. Сталевий лист сам по собі дуже гнучкий. Він не має жорсткості, його просто можна взяти і відігнути. Саме ребра жорсткості надають двері пружності і міцності. Усі металеві двері мають від двох до п’яти ребер жорсткості.

Завіси – один з найбільш вразливих елементів металевої або дерев’яної двері. Звичайні зовнішні завіси можна збити кувалдою або акуратно зрізати по шву. Щоб уникнути проникнення в житло сторонніх і небажаних осіб необхідно скористатися протизйомними штирями. Більшість виробників встановлює їх в кількості від 3 до 5 штук. При збільшенні їх кількості, збільшується і час можливого проникнення в ваш будинок. Але тут теж не варто перегинати – чим більше отворів в рамі, тим вона більше слабшає.

Одним з кращих варіантів захисту є приховані завіси. Вони більш практичні, малопомітні при закритому стані двері, а їх скритність дозволяє вберегти псування завісів зловмисниками. Також слід звернути увагу на їх привабливий зовнішній вигляд, а саме відсутність завісів поза дверима робить її більш привабливою і акуратною, а регулювати приховані петлі набагато простіше.

Лиштва – це частина рами, яка приховує щілину між нею і стіною. Вони виконують як захисну, так і естетичну функцію. При використанні сталевих дверей, лиштва, найчастіше, йде разом з рамою. У дерев’яній же, планки прибиваються потім, після установки дверей. Але бувають випадки, коли вони йдуть разом з луткою (дверною коробкою).

Для чого потрібна лиштва? Без неї вся конструкція здається незавершеною, тобто вона потрібна для кращого зовнішнього вигляду. Ще лиштва є перешкодою для зловмисників, які намагаються доступитися до щілини між рамою і стіною.

Притвор, він чимось нагадує лиштву, з тією відмінністю, що вони являють собою якийсь виступ на двері. Притвор виконує дещо інші функції, ніж лиштва. На нього прикріплюються різного роду ущільнювачі, які збільшують тепло- і звукоізоляцію. За допомогою притворів, в сучасних дверях, утворюється певний вакуум. Також вони використовуються для посилення захисних функцій. За допомогою притвору закривається щілина між дверима і рамою.

Фурнітура – це невід’ємна частина замикання дверної конструкції. Основною метою захисної фурнітури є захист секретного елемента замка – циліндра від спроб висвердлювання і розламу на дві частини.

Захисна фурнітура з протектором також призначена для попередження потрапляння бруду і пилу в механізм циліндра, забезпечуючи справну довговічну службу, а споживачеві – комфортну експлуатацію замка.

Обов’язкові складові захисної фурнітури:

 • Міцні вузли кріплення
 • Масивна захисна плата
 • Спеціальне зовнішнє стійке покриття
 • Циліндр повністю закривається протектором, виготовленим із загартованої сталі. 

Замок – саме шляхом його зламу проводиться більшість незаконних проникнень в будинок або в квартиру. Його вибору потрібно приділити особливу увагу! Дверний замок є лише пасивним захистом, і для того щоби захист був ефективним, Ви зобов’язані постійно випереджати свого супротивника, для цього Українська Локсмайстер Федерація допоможе Вам це реалізувати в життя, для цього потрібно знайти Члена Української Локсмайстер Федерації в своєму регіоні.

«Еталон сучасних дверей»

4 аксіоми:

 1. Замок один, але спрямований у багатьох напрямах, циліндровий
 • Замок має додаткові механізми, які управляються тягами, від чого збільшується кількість точок замикання.
 1. Циліндр – це ключовий елемент безпеки дверей
 • Раз на п’ять років необхідно звертатися в локсмайстер-центр з метою перевірити доцільність заміни циліндра, якщо технологія стала вразливою.
 • Циліндри MUL-T-LOCK (Ізраїль) і Abloy (Фінляндія) – Високобезпечні циліндри.
 1. Фурнітура захисна. Служить для захисту замку а так само є важливим елементом дизайну дверей
 • Фурнітура Rostex (Чехія) – гарантована безпека, висока експлуатаційна стійкість і багатий вибір дизайнів.
 1. Декор дверей – створює стиль
 • Накладки з МДФ ламінованого ПВХ-покриттям VINORIT (Ізраїль) – стійкі до погодних умов, підвищують звуко-і теплоізоляцію дверей.
 • Інноваційний декор – матеріал кам’яний шпон для інкрустації МДФ накладок. Гнучкий і напівпрозорий камінь для унікальних ефектів.
 • Накладку можна легко замінити на нову, для зміни стилю.
 1. За бажанням замовник для більшої безпеки може встановити додатковий замок.
 • Існують також додаткові замки Hercular CLIQ, встановивши який, власник приміщення отримає повний контроль над своєю власністю і зможе отримувати аудит подій про те, хто, коли і в який час мав доступ до даного приміщення.

 

Використано матеріали з журналу «Замки і ключі», видання №6 / 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок

  ×
  Виберіть своє місто

  ×